چگونه یک ویلا طراحی کنیم

چگونگی طراحی ویلا

شاید تا به حال هنگام سفر به شما با ویلاهای منحصر به فرد و زیبایی مواجه شده اید و این سوال برای شما ایجاد شده است که یک ویلا چگونه طراحی می شود. ما در این نوشتار قصد آن داریم پاسخ پرسش چگونه یک ویلا طراحی کنیم را در قالب چند عنوان برای شما عزیزان بیان کنیم. همراه تیم کلبه shack تا انتهای این مقاله باشید.
برای اینکه بتوان به بهترین شکل ممکن به طراحی ویلا دست زد می بایست از تجربه کارشناسان این حوزه بهره گیری نمود. مجموعه کلبه shack برگرفته از تیم متخصص در زمینه طراحی ویلا در مازندران می باشد. برای مشاوره بازسازی خانه های قدیمی در مازندران و دریافت سایر خدمات می توانید با ما در ارتباط باشید.

چگونه یک ویلا طراحی کنیم| کلبه ack

نکات مهم در طراحی ویلا| کلبه ack

نکات مهم در طراحی ویلا

در طراحی ویلا یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش ها، طراحی پلان ویلا می باشد چرا که در طراحی ویلا به پلان و فرم توجه زیادی می شود. این مورد به واقع بسیار حائز اهمیت است.
گذشته از این مورد، توجه به موارد اقلیمی، نورگیری، تهویه، عملکرد، کاربردی بودن فضاها و جلوگیری از پرت شدن فضاها این روند را به چالش های فراوانی می کشاند، حل کردن آنها نیاز به زمان بندی مناسب دارد.
نکته مهم این است که در طراحی پلان، قرارگیری فضاها با توجه به سطح اشغال مناسب برای آشپزخانه، نشیمن، خواب ها، سیرکولاسیون و ... از یک طرف و هماهنگی کامل بین فضاها از طرف دیگر باید مورد توجه قرار گیرد.
نکته دیگر در چگونگی طراحی ویلا توجه به سایت، نحوه قرارگیری ساختمان ویلا، هماهنگی میان طبقات و ساختار سقف است که می تواند ساده، شیب دار و یا ترکیبی باشد.


طراحی داخلی ویلا

در روند چگونگی طراحی ویلا در طول پروژه باید به مباحث مقررات ملی ساختمان توجه ویژه داشت تا در اجرا ویلا، ساختمان به صورت خاص و بی نقص به پایان برسد. طراحی دکوراسیون داخلی در اصول طراحی ویلا از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این بخش از عواملی می باشد که ویلا ها را از یکدیگر متمایز خواهد کرد، بر این اساس باید به آن توجه خاص شود.
وجود جزئیات فراوان و خاص در ویلا و خواهد توانست طرح را زیباتر و مجلل تر نمایش دهد. استفاده از نور و شیشه در طراحی داخلی ویلا ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با معماری نور می توان کیفیت فضا را تا حد زیادی ارتقا بخشید.
وجود فضاهای بزرگ با سقف های بلند و استفاده از نور طبیعی محیط، شاید مهم ترین پارامترها در چگونگی طراحی ویلا، مطلوب باشد. طراحی باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر اینکه دیوارهای پیرامونی به عنوان جدا کننده فضای داخلی و خارجی عمل می کنند، از قسمت هایی نیز دسترسی به فضای خارجی را به گونه ای معمارانه و هنرمندانه فراهم سازند. شما همچنین می توانید طراحی دکوراسیون داخلی در مازندران را به ما بسپارید.


ایده های خلاقانه برای طراحی ویلا

ویلاها می توانند سبب شوند تا انسان ها لحظاتی خوش را در کنار عزیان شان سپری کنند و به بهترین شکل ممکن بهره گیری نمایند از اوقات فراغت شان.
مسلما می دانید که ویلا برخلاف ساختمان های معمولی که تنها برای زندگی ساخته می شوند و توجه چندانی به محیط اطراف آنها نمی شود، بر ارتباط تنگاتنگ با طبیعت تأکید فراوان دارد. ویلا ناخودآگاه شما را به یاد طبیعت و پیرامونی زیبا می اندازد و آرامش و اطمینان خاطر را به ارمغان می آورد.
این احساس منحصربفرد به هیچ وجه نمی تواند قیاس شود با مورادی دیگر. قدم زدن در محیطی آرام با هوای پاک روح و جان شما را سرزنده می کند و حسی متفاوت از زندگی در یک خانه معمولی را منتقل می نماید.

طراحی داخلی ویلا| کلبه ack

صفر تا صد طراحی ویلا در مازندران | کلبه ack

صفر تا صد طراحی ویلا

 ساخت خانه ویلایی در طبیعت همانند ساخت هر بنای دیگری نیازمند نقشه کشی اولیه و اجرای یکسری امور مربوط به ساخت و ساز است. نکته این است که ویلا امروزه جزئی از زندگی روزمره ما ایرانیان شده است. باید بدانید که ضوابط طراحی ویلا در شمال ایران چیست تا به تمامی امور واقف شوید.
طراحی و اجرای ویلا توسط معماران و مهندسین با تجربه بر اساس منطقه جغرافیایی و نوع آب و هوا صورت خواهد گرفت.
چنانچه به مناطق مختلف کشورسفر کرده باشید بی شک شاهد نماهای مختلفی برای ویلا بوده اید. این امر دلیلی خاص دارد و آن این است که وضعیت جغرافیایی ست که نوع مصالح کاربردی و معماری ویلا را تحت تأثیر قرار می دهد.


انتخاب رنگ ها در اصول طراحی ویلا

رنگ می تواتد سبب شود تا یک ساختمان بسیار زیباتر آن چیزی که هست دیده شود و به چشم آید. رنگ ‌ها جز جدایی ناپذیر از طراحی ویلا هستند. ترکیب صحیح رنگ ‌ها برای طراحی داخلی یک خانه مدرن یا نمای بیرونی بسیار اهمیت خواهد داشت.
نکته این است که برخی از طراحان داخلی، رنگ‌ های خنثی را با رنگ‌ های پررنگ و تیره ترکیب می نمایند. در طراحی به سبک مدرن، تزئینات داخلی عموما از رنگ ‌های پاستلی استفاده خواهد شد.این رنگ ها بسیار جذاب و جالب توجه می باشند.
به یاد داشته باشید که این مورد به هیچ عنوان، صاحب ویلا را در معضورات قرار نخواهد داد که از یک رنگ پیروی نماید.

انتخاب رنگ ها در اصول طراحی ویلا| کلبه ack

ایده ترکیب رنگ در طراحی ویلا | کلبه ack

ایده ترکیب رنگ در طراحی ویلا

 هنوز هم به عنوان صاحب خانه می ‌‌توانید هر رنگی را که تمایل دارید انتخاب فرمائید. برای طراحی ویلا در قسمت نمای داخلی سعی کنید رنگ ‌هایی را به کار ببرید که مکمل یکدیگر باشند یا شرایط را در حالت متعادل تنظیم کنند. بهترین راهکار این است که رنگ ‌ها را از پالت رنگ انتخاب کنید.
برخی از زیباترین رنگ ‌ها برای دکوراسیون داخلی و طراحی ویلا مدرن شامل ترکیبی از سفید و نقره ‌ای، نارنجی، کرمی روشن و قهوه‌ ای، سفید و خاکستری تیره، زرد روشن، ترکیبی از سفید و خاکستری، ترکیبی از سفید و آبی کاربنی و بسیاری موارد دیگر است.
از رنگ‌ هایی استفاده کنید که آرامش ‌بخش بوده و احساس خوشایندی را در شما به وجود می ‌آورد. این ترکیب رنگ ها به نوبه خود می توانند سبب ساز آرامش خاطر شما باشند.


موقعیت پنجره‌ ها در طراحی ویلا

بسیاری از ویلا ها را دیده ایم که دارای پنجره های خاص با طرح های فوق العاده بوده اند. باید بدانید که پنجره ‌ها نیز جزء اصول طراحی ویلا محسوب می‌ شوند. طرح ‌‌های مختلف پنجره وجود دارد که همیشه تکمیل‌کننده نمای بیرونی یک ساختمان می باشد. در طراحی برای ویلاهای مدرن و لاکچری در شمال باید پنجره های شیشه ‌ای با قاب‌ های آلومینیومی و باریک استفاده شود.
در مکورد ویلا های شمال باید به نکته ای پرداخته شود تا دریابید اهمیت پنجره ها را در نمونه های مختلف ویلا. به این نکته توجه کنید که متداول ‌ترین ایده‌ های طراحی ساختمان ویلا برای ویلا جنگلی در شمال، پنجره ‌هایی هستند که از جنس چوب ساخته شده ‌اند و طرح ‌های خلاقانه ‌تری دارند.
به شما پیشنهاد می کنیم از پنجره های مدرن بهره ببرید. اگر بتوانید پنجره‌ های مدرن و جدید را به ویلا اضافه کنید، نمای بیرونی، جذاب ‌تر خواهد شد. در طراحی ویلا، موقعیت پنجره ‌ها در نظر داشته باشید که چه میزان نور طبیعی وارد ساختمان می ‌شود و ابعاد و اندازه پنجره ‌ها چقدر است. ویلاهای پر نور که بسیار لاکچری نیز می باشند همگی دارای پنجره های بلند و بزرگ می باشند.


اهمیت نور در طراحی لاکچری ویلا

نور می تواند در تمامی زمینه ها برای انسان ها جذاب باشد. در ساخت ویلا نیز می بایست به خوبی از این عنصر فوق العاده، بهره برد. برای ساخت و طراحی لاکچری ویلا خود، به محیط اطراف آن نیز توجه زیادی داشته باشید.
در این زمینه به ذکر یک مثال اکتفا می کنیم. در نظر داشته باشید که ساخت یک باغ بزرگ به شیوه‌ی فرانسوی به ویلای شما شخصیت و روح می بخشد. این باغ می تواند ثانیه هایی بی نظیر را برای شما عزیزان به ثبت رساند.
در قسمت قبل بیان داشتیم که یکی دیگر از عناصری که به طراحی لاکچری ویلا شما کمک می کند، استفاده از پنجره‌های بسیار بزرگ است. پیشنهاد می کنیم با توجه به متراژ ویلای خود به طراحی نور دست بزنید. با ساخت پنجره ‌های بزرگ، نور زیادی را به درون ویلای لاکچری خود دعوت کنید.

نور در طراحی لاکچری ویلا | کلبه ack

اصول طراحی پنجره در ویلا | کلبه ack

اصول طراحی پنجره در ویلا

می توانید سطح سقف را نیز از شیشه کار کنید تا هنگام شب، نور ستارگان بر روی ویلای شما خودنمایی کند و یا در زمان بارندگی، نمایی بسیار لاکچری از فضای بیرون در ویلای خود داشته باشید. این نمونه کار به واقع خاص و منحصربفرد به شمار می آید.
روش دیگری برای دریافت نور زیاد بیرون، استفاده از دیوارهای شیشه ‌ای ساختمان است. شرایط محل قرارگیری ویلا خود را بسنجید. البته به امنیت خود و عزیزان تان نیز توجه داشته باشید. زیبایی و امنیت در کنار یکدیگر می توانند شما را به سمت آرامش سوق دهند.
چنانچه از امنیت کافی برخوردار هستید، به جای دیوارهای سنگی یا چوبی، از دیوارهای شیشه ‌ای استفاده کنید. همچنین می توانید در ورودی ویلای خود را نیز از شیشه بسازید. این ایده به شما کمک خواهد کرد تا همواره نمایی از فضای اطراف در جلوی جشم خود داشته باشید.

طراحی ویلا در شمال

 در پایان این نوشتار اذعان می کنیم که برای درک المان های مهم در طراحی ویلا می توانید با تیم کارشناسی کلبه shack تماس حاصل کنید. از آنجایی که گفتیم ویلاها برای تامین انواع نیازهای فضایی افراد ساخته می شوند و هدف از ساخت آن ها بیشتر این است که افراد آخر هفته و یا تعطیلات را با دوستان و آشنایان خود در آن جا گذرانده و اوقات خوشی را سپری کنند پس باید یک طراح و معمار در ابتدا به علایق و سلیقه و نیازهای مختلف افراد صاحب خانه آگاهی پیدا کند و سپس طراحی را شروع کند. مجموعه کلبه shack با داشتن سال ها تجربه با داشتن ایده های خلاقانه برای طراحی ویلا بهترین همراه شما عزیزان خواهد بود. شما می توانید طراحی ویلا در مازندران را به تیم ما بسپارید.