ایده های جذاب برای بازسازی خانه

بهترین ایده برای بازسازی خانه

بازسازی خانه به دلایل مختلف در ذهن افراد به وجود می آید و جرقه می خورد. پس از چند سال زندگی در خانه، استهلاک و خرابی و روی کار آمدن ترندهای جدید ترغیب مان می کند دستی به سروگوش خانه بکشیم. معمولا خانه را برای این که زیباتر به نظر بیاید و راحت تر باشیم بازسازی می کنیم.
برنامه بازسازی خانه را به عنوان پروژه ای کاری یا پروژه مخصوصی که از اول تا آخرش با خودتان است، در نظر بگیرید. در این مطلب بهترین ایده برای بازسازی خانه را آورده ایم تا بتوانید با توجه به بودجه ای که دارید بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه را داشته باشید.
کلید بازسازی خانه بر اساس بودجه و در عین حال زیبا، در درجه اول این است که کل فرایند در کاربردی ترین حالت ممکن انجام شود. در ادامه بیشتر درمورد اینکه چگونه برنامه کلی بازسازی صحبت کرده ایم. مجموعه کلبه ack برگرفته از تیم متخصص در زمینه طراحی ویلا، طراحی داخلی و همچنین بازسازی خانه های قدیمی در مازندران می باشد. برای دریافت خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در مازندران می توانید با ما در ارتباط باشید.

ایده های جذاب برای بازسازی خانه| کلبه ack

نکات مهم برای بازسازی خانه

نکات مهم برای بازسازی خانه| کلبه ack

برنامه ریزی اساسی برای بازسازی خانه

همانطور که بالاتر گفتیم بازسازی کاربردی برنامه ای کاربردی هم می خواهد. اگر قصد بازسازی خانه را دارید باید هم روی تصویر کلی و هم جزئیات تمرکز کنید. بهتر است برنامه ای کلی داشته باشید و بعد برای هر یک از قسمت های خانه برنامه ای جداگانه تهیه کنید.
این نکته بسیار حائز اهمیت است. اگر بازسازی را به معمار سپرده اید، او نیازتان را ارزیابی می کند و بر اساس آن برای بازسازی برنامه ریزی می کند.
اما اگر بازسازی به عهده خودتان است ابتدا باید تمام نیاز های تان را یادداشت و بعد هدف نهایی برای هر قسمت را مشخص کنید و در انتهای امر نیز هدف کلی بازسازی را تعیین کنید و سراغ مرحله بعدی بروید.


انتخاب رنگ در بازسازی خانه

وقتی با اتاقی تاریک مواجه هستم، با توجه به رنگ دیوارها سقف را در تضاد با آن رنگ می کنم و در را پنجاه درصد روشن تر از سقف. یک دست بودن رنگ همه جا باعث می شود خانه زیبایی اش را از دست بدهد.
پس وقتی دارید با توجه به بودجه برای بازسازی برنامه ریزی می کنید و قصد رنگ کردن در را دارید، با توجه به غلظت و تمرکز نور از سایه های مختلف بهره ببرید. رنگ بر روشنایی تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. محتمل است در جریان بازسازی بخواهید رنگ خانه را هم تغییر دهید. اگر بودجه محدودی دارید، پالت سیاه و سفید را انتخاب کنید.
این رنگ ها به خانه شما ظاهری مدرن و پیشرفته می دهد و با رنگ های سیاه و سفید اشتباهی در چیدمان رخ نمی دهد. همچنین با این دو رنگ یک بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه خواهید داشت.

برنامه ریزی اساسی برای بازسازی خانه| کلبه ack

تعیین بودجه بازسازی خانه| کلبه ack

تعیین بودجه بازسازی خانه

توجه به هزینه ها بسیار اهمیت خواهد داشت. بودجه شما می تواند تعیین کند با چه کیفیتی نسبت به بازسازی خانه های کوچک اقدام نمائید. پیش از آغاز بازسازی خانه بودجه بندی کنید چون قرار است فرآیند بازسازی را اقتصادی و حساب شده پیش ببرید لازم است هزینه کلی نیاز ها را بررسی کنید.
در بودجه بندی باید بودجه مان را کمتر از آن چیزی که هست درنظر بگیریم و بعد به دنبال وسایل مورد نیاز خود باشیم. کمتر درنظر گرفتن بودجه از این بابت است که همیشه حین کار مسائل غیرمترقبه ای پیش می آید که لازم است بابت آن ها هزینه کنید.
بنابراین بهتر است کار را دست پایین شروع کنید درها اولین چیزی هستند که به چشم می آیند. این امر در تمامی منازل امری ست اجتناب ناپذیر.

تکنیک هایی برای بازسازی آشپزخانه

تغییر در کف آشپزخانه

کف آشپزخانه را تغییر دهید. می توانید از طرح های تلفیقی استفاده کنید. تغییر کف آشپزخانه با استفاده برچسب های PVC یا کفپوش وینیل چندان دشوار نیست.

تغییر کاشی های بین کابینتی

انواع برچسب های طرح کاشی و یا طرح فلز پشت چسب دار مخصوص کاشی بین کابینتی وجود دارد. قیمت های آن ها چندان زیاد نیست.

تغییر رنگ کابینت

کابینت ها را رنگ کنید. برای این کار می توانید آن ها را نقاشی کنید و یا از برچسب های کابینت استفده کنید. تغییر رنگ کابینت تأثیر بسزایی در بازسازی خانه و ایجاد محیطی نو دارد.


استیکر دیواری

از انواع استیکرهای دیواری برای ایجاد طرح ها و ایده های جذاب استفاده کنید. استیکر های دیواری امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. این استیکرها قابل شستشو بوده و براحتی نصب می شوند.

یک دیوار را رنگ کنید

گاهی با ایجاد تفاوت فقط در یک دیوار و برجسته کردن آن در محیط تغییری بسیار خلاقانه در فضا ایجاد می شود. می توانید آن دیوار را با رنگ جسورانه و گرم رنگ آمیزی کنید.

از شلف استفاده کنید

این نمونه شلف ها را می توانید به سادگی تهیه کنید. گاهی با نصب انواع شلف های خلاقانه و زیبا ایراد ها دیوار پشت آن پنهان شده و بازسازی خانه با شیوه ای ارزان انجام می شود.


اصول طراحی و اجرای بازسازی خانه

طراحی و اجرای بازسازی خانه

خانه در زندگی انسان و شکل گیری شخصیت هر فرد نقش بسیار مهمی دارد. خانه می تواند مأمن امنی باشد برای تمامی افرادی که در آن زیست می کنند. یک طراحی خوب در خانه می تواند با پاسخگویی به نیاز های مختلف ما، زندگی را برای ما شیرین و لذت بخش کند.
اما هر خانه ای با گذر زمان ضمن فرسوده شدن قابلیت پاسخ به نیاز های جدید را از دست می دهد که این موضوع باعث کاهش کیفیت یک خانه می شود. از این رو بازسازی خانه در این مواقع انتخاب مناسبی است برای به روز رسانی خانه ای که فضای شکل گیری خاطرات تلخ و شیرین ما ست امن ترین فضا برای بودن در کنار خانواده های مان می باشد. برای بازسازی خانه های قدیمی در مازندران می توانید با ما در ارتباط باشید.

اصول طراحی و اجرای بازسازی خانه| کلبه ack

بازسازی سالن خانه

بازسازی سالن شامل فضا های مختلفی مانند فضای پذیرایی فضای تلویزیون و فضای ناهار خوری می شود. عمده مساحت هر خانه را این فضا ها تشکیل می دهند و همین امر باعث افزایش اهمیت طراحی در بازسازی سالن و فضا های مانند آن می شود.
در بازسازی فضای سالن باید سعی شود تا چیدمان برای حالات مختلف پیش بینی شود و نور پردازی کاملا هدفمند و فکر شده انجام شود.

بازسازی اتاق ها

 اتاق های هر خانه بمانند اثر انگشت هر فرد فضایی منحصر به فرد است. اتاق والدین، اتاق فرزند کوچک، اتاق فرزند بزرگ و غیره هر کدام باید با توجه به نیاز مصرف کننده آن اتاق طراحی شود.
در بازسازی اتاق باید فضا هایی مانند فضای میز کار، فضای کمد، فضای میز آرایش و فضای تخت خواب همه و همه به عنوان یک استاندارد ثابت دیده شود.


بازسازی سرویس های خانه

مساله ای که در بازسازی سرویس و حمام وجود دارد تفکیک فضا های تر و خشک و فضای تمیز و کثیف می باشد.
امروزه متاسفانه در بازسازی سرویس های بهداشتی و بازسازی حمام ها کمتر به این موضوعات توجه می شود که در گذر زمان استفاده از این فضا ها را برای ساکنین نا خوشایند می کند.

بازسازی تراس و پاسیو

پاسیو ها در طبقه همکف و تراس ها در طبقات بالایی از جمله فضا هایی هستند که متاسفانه در بازسازی منزل معمولا مورد کم لطفی قرار می گیرند. ما در دفتر معماری ایماژ معتقد هستیم که فضا هایی مانند بالکن، تراس و پاسیو می تواند توسط یک طراحی خوب پس از بازسازی منزل به یک فضای با کیفیت و سازگار با نیاز های ساکنین تبدیل شود.


بازسازی خانه در مازندران

در انتهای این نوشتار تأکید می کنیم برای مشاوره بازسازی خانه ها می توانید با یتم ما رد ارتباط باشید تا در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنید. بازسازی کلی ساختمان انتخاب بهتری نسبت به بازسازی قسمت های مشخصی از آن است. فراموش نکنید که طراحی و اجرای بازسازی خانه را از یک گروه ساختمانی معتبر و رزومه دار دریافت کنید چرا که کیفیت نهایی پروژه بسته به مهارت طراحان و مجریان بازسازی ست. شما می توانید بازسازی خانه های کوچک در مازندران را به ما بسپارید.