المان های مهم در طراحی ویلا

معرفی المان های مهم در طراحی ویلا

با شنیدن کلمه ویلا به یاد انسان های لاکچری و زندگی های مجلل خواهیم افتاد. امروزه اما زندگی در ویلا بسیار در دسترس تر از گذشته شده است. با ما همراه باشید تا در مورد المان ها مهم در طراحی ویلا بیشتر بدانید.
ویلاها همچون سال های گذشته هنوز هم سهم مهمی در سکونت مردم در سراسر جهان را بازی می کنند، به همین دلیل طراحی ویلا همیشه مورد توجه معماران قرار داشته و هر روز نیز ویلاهای بسیار زیبایی طراحی و ساخته می شوند. قبل از اقدام برای خرید و یا ساخت ویلا لازم است به مواردی دقت شود تا در انتها رضایت بیشتری از خرید یا ساخت ویلای جدید داشته باشید.
در این مقاله به معرفی المان های مهم در طراحی ویلا خواهیم پرداخت. همراه ما باشید تا نکاتی را در ارتباط با این پرسش که چگونه یک ویلا طراحی کنیم برای شما عزیزان بازگو نماییم. مجموعه کلبه shack برگرفته از تیم متخصص در زمینه طراحی ویلا در مازندران می باشد. برای دریافت خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در مازندران می توانید با ما در ارتباط باشید.

المان های مهم در طراحی ویلا | کلبه ack

معرفی المان های مهم در طراحی ویلا | کلبه ack

انتخاب سبک مناسب برای طراحی باغ و ویلا

کارشناسان کلبه shack بر این باورند که طراحی باغ و ویلا می تواند در سبک های متفاوتی انجام شود که به سلیقه مالک و هدف از استفاده باغ و ویلا بستگی دارد. سلایق گوناگون می تواند سبب شود تا طراحی های گوناگونی را شاهد باشیم.
پس لازم است قبل از هر اقدامی به جمع آوری اطلاعات لازم در مورد سبک های طراحی باغ و ویلا و کاربرد های هرکدام بپردازید و سپس با توجه به سلیقه و نیاز خود یکی از آن ها را برای باغ و ویلای خود انتخاب کنید. بسیار اهمیت دارد که این کار در ابتدا طراحی انجام شود.
چرا که در هر سبک طراحی پلان طراحی باغچه ها نوع جاده کشی طراحی استخر و سایر موارد متفاوت می باشد. شاید این کار کمی احتیاج به دقت مطالعه و حوصله داشته باشد اما نتیجه ای که به بار می آید بسیار مناسب خواهد بود.


المان های طراحی ویلا به سبک مدرن

 استفاده از ایده های ناب و منحصر به فرد می تواند در جذابیت بصری ویلای شما مؤثر باشد، همزمان اصول صحیح چیدمان مبلمان نیز می تواند از المان های مهم در طراحی ویلا محسوب شود چرا که دکوراسیون داخلی نیز از جمله مهم ترین بخش های طراحی یک ویلا ست. ویلاهای بسیاری در سازه های متفاوت و با بهترین امکانات در شمال کشور طراحی و ساخته می شوند.
طراحی ویلا مهم ترین بخش در ساخت ویلا می باشد، برای اینکه طراحی ویلا و ساخت ویلا از کیفیت و زیبایی خاصی برخوردار باشد، باید به صورت اصولی و حرفه ایی انجام گیرد، امروزه ویلاهای مدرن محبوبیت بسیاری دارد. طراحی ویلا های مدرن باید در سبک بسیار خاص و ساده باشد، استفاده از متریال های شیشه، چوب و ... که زیبایی بسیار عالی را به ارمغان می آورد، استفاده شود.
این زیبایی و این متریال ها در نگاه اول توجه هر بیننده را به خود جلب می کند، همچنین در طراحی ویلای مدرن، سعی می شود، از پنجره های قدی و بلند استفاده شود، تا دید کافی به ویو عالی ویلا و فضای اطراف و ... داشته باشید. ویلاهای مدرن توانسته اند جایگاهی ویژه در بین ایرانیان پیدا کنند. یکی از المان های مهم در طراحی ویلا، هزینه طراحی ویلا می باشد. میزان هزینه ای که برای یک ویلا خواهد شد می تواند تعیین کند شمایل آن به چه صورت دیده خواهد شد. بسیاری از کارفرمایان و کاربران برای کم کردن هزینه طراحی ویلا خود ممکن است از طرح ‌های آماده و یا طراحان بی‌تجربه استفاده کنند و در گذر زمان دچار مشکلات زیادی از قبیل متناسب نبودن طرح با اقلیم محل پروژه، نورگیر نبودن طرح و ... شود.
در طراحی ویلا عناصر معماری به گونه دیگری تعریف و تفسیر می شوند .به عنوان مثال تقارن به تعادل تغییر شکل پیدا می کند. این مسأله کمک می کند تا معمار فارغ از دغدغه های حفظ فرم، بر روی عملکرد فضا با بهترین تناسبات ممکن تمرکز کند. بنابراین در طراحی پلان ویلا، معمار از آزادی و ابتکار عمل بیشتری برخوردار است. به همین علت در ویلا های به سبک مدرن فضاهای پرت و بدون استفاده به شکل چشمگیری کاهش پیدا می کند.


جانمایی مناسب؛ مهم ترین المان طراحی ویلا

از آنجا که یک ویلا دارای المان های متنوع و نسبتا زیادی می باشد نمی توانیم هر المان را بدون در نظر گرفت کاربرد و زیبایی دره رکجا ویلا می خواهیم جانمایی نماییم لذا باید بر اساس نیاز و ابعاد و فضای مورد نیاز همینطور توجه به زیبایی شناسی محوطه اقدام به جانمایی کنیم. این امر بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال بهتر است آبنما جایی باشد که در معرض دید افرادی که نشسته یا در حال استراحت هستند قرار بگیرد تا بتوانند از صدای آب همینطور زیبایی آن بهره لازم را ببرند. یا اینکه بهتر است باربیکیو در مکانی نزدیک به آلاچیق یا آشپزخانه جانمایی شود تا به هنگام پخت و پز نقل و انتقال وسایل راحت و با حداقل نامنظمی باشد.

طراحی نمای خارجی ویلا | کلبه ack

المان های طراحی ویلا به سبک مدرن | کلبه ack

طراحی نمای خارجی ویلا

 فضایی که ویلا ها در آن ساخته می شوند عموما متراژ وسیعی دارد. از آنجایی که عموما ویلاها در فضاهایی بزرگ ساخته می شوند، دست طراح برای پیاده سازی ایده های جذاب باز است و کمترین محدودیت در وجوه مختلف ویلا وجود دارد. بنابراین یکی از المان های مهم در طراحی ویلا و نمای ویلا این است که طراح حداکثر استفاده از فضا را پیاده سازی نماید و به نحو احسن ساختمان ویلا را در زمین جانمایی و طراحی کند تا بتواند آنچه در ذهن دارد را پیاده کند.
در طراحی نمای ویلا باید توجه ویژه ای به اقلیم نیز صورت گیرد چرا که متریال مورد استفاده در طراحی نما ارتباط بسیار نزدیکی با اقلیم منطقه دارد و باید مورد توجه واقع گردد. یکی دیگر از موارد مهم در طراحی نمای ویلا جانمایی پنجره ها و سایز آنها ست که می تواند تاثیر بسزایی در طراحی نما داشته باشد.
این نکته را از یاد نبرید که نمای ویلا همچنین بازتاب دهنده فضاهای داخلی ویلا ست به همین دلیل بازشو ها، بیرون زدگی و تو رفتگی های حجم ویلا باید به شکلی طراحی شوند که با نیازهای عملکردی فضاهای داخلی مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال در فضای نشیمن ویلا به نور زیاد نیاز است و از سوی کارشناسان توصیه می شود از پنجره های بزرگ استفاده شود. استفاده از پنجره های بزرگ در نما می تواند تا حد زیادی به طراح معمار در طراحی نما کمک نماید.


اصول طراحی ویلا

 کارشناسان ما بر این باورند که برای طراحی ویلا به صورت اصولی می بایست به المان مهم در طراحی ویلا توجه ویژه داشت. به یاد داشته باشید که به منظور کم کردن هزینه طراحی ویلا می ‌توانید از شرکت ‌های معتبر و با تجربه همچون مجموعه کلبه shack استفاده نمایید تا طرحی هماهنگ با سلیقه و بودجه‌ی شما را متناسب با موقعیت جغرافیایی، اقلیم آب و هوایی، شیب و پستی بلندی ‌های موجود در زمین و … را برای شما طراحی کنند.
از جمله راهکارهایی که می تواند در کمتر کردن قیمت طراحی و اجرای ویلا می‌تواند موثر باشد، تحویل پروژه به مجموعه کلبه shack است که علاوه بر خدمات طراحی از خدمات اجرایی نیز برخوردار است.
با این کار بودجه طراحی ویلا و اجرای ویلای شما تا پانزده درصد کاهش می‌یابد، چرا که شرکت ‌های معتبر متریال ‌های موجود خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه از کارخانه ها تهیه می ‌کنند و این موضوع می ‌تواند برای کارفرمایان و کاربران سودبخش باشد.

طراحی ویلا به سبک کلاسیک در مازندران | shack adg

نکات تکمیلی طراحی ویلا

در این مقاله با المان های مهم در طراحی ویلا آشنا شدیم. اما باید اضافه کرد که علاوه بر نمای بیرونی، دکوراسیون داخلی و نمای داخلی ویلا نیز، در طراحی ویلا به سبک مدرن نقش بسزایی دارد، انتخاب فضا، متریال عالی برای دکوراسیون، انتخاب رنگ به صورت طیف رنگی، توجه به هارمونی ترکیب رنگ ها، چیدمان مبلمان و... مهم ترین مسئله در ایجاد سبک مدرن برای ویلا می باشد.
همانطور که می دانید یکی از موضوعاتی که در دکوراسیون داخلی ویلا باید به آن توجه نمود، انتخاب رنگ ها می باشد، استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی، حس خاصی و نمای متفاوتی را به وجود می آورد، و استفاده از اشیای دکوری از جنس برنز، نقره، برنج باعث می شود، نور منعکس شود، از این سوی، فضای زیبایی را به وجود می آورند.
هارمونی رنگ های تیره با دکوری های برنز، و فضایی که با شیشه و سنگ و.. ترکیب شده است، بی شک فضای لاکچری را به وجود می آورد. این فضا برای بسیاری از کاربران بسیار خوشنود کننده می باشد. آگاهی از این نکات شما را در پیشبرد اهداف تان یاری خواهد کرد. برای طراحی ویلا در شمال می توانید به مجموعه کلبه shack نیز اعتماد نموده و بهترین ایده ها را متناسب با سلیقه و همچنین بودجه خود دریافت نمایید. بی شک ما بهترین همراه شما در این زمینه خواهیم بود.همچنین می توانید سایر خدمات این مجموعه را در لینک زیر مشاهده فرمایید.