اصول انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

نقش انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

پرده در تمامی خانه های ایرانی دارای یک نقش بسیار اساسی ست. از دیرباز تا کنون استفاده از پرده در میان ایرانیان رواج داشته است. باید بدانید که امروزه بحث دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت پیدا کرده است. اصول چیدمان مبلمان به همراه نقش انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی را می توانید با مشاورین ما دریابید.
نقش انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی بسیار مهم و اساسی ست زیرا پرده بر روی پنجره که نور را وارد خانه می کند نصب می شود و می تواند در دکوراسیون داخلی شما نقش بسیار عمیقی ایفا نماید. اصول انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی باید زیر نظر افراد متخصص باشد تا بتوانند از جلوه ای زیبا را برای خانه شما به وجود بیاورند.
پرده ها می توانند ظاهر و احساس هر اتاقی را تغییر دهند، چه پارچه های خنثی را انتخاب کنید یا یک پارچه چاپی یا رنگی. پرده ها به یک فضا جلا می دهند و حتی می توانند به بلند تر کردن اتاق کمک کنند اما همه چیز به نحوه آویزان کردن آن ها بستگی دارد. مجموعه کلبه shack برگرفته از تیم متخصص در زمینه طراحی ویلا در مازندران می باشد. برای دریافت خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در مازندران می توانید با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید سایر خدمات این مجموعه را در لینک زیر مشاهده فرمایید.

اصول انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی | کلبه ack

نقش انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی | کلبه ack

تاثیر مستقیم پرده در دکوراسیون داخلی

پرده ‌ها بسیار بیشتر از تکه ‌های مواد دلخواه هستند که نور را خاموش می ‌کنند و در شب حفظ حریم خصوصی می ‌دهند.
باید توجه داشت که مانند تمام جنبه های طراحی داخلی، پرده ها نقش خود را در زیبایی شناسی کلی یک اتاق معین و به طور کلی ترکیب زیربنایی خانه شما ایفا می کنند. اغلب اوقات، انتخاب نامناسب پرده می تواند تفاوت زیادی در محیط و انرژی اتاق شما ایجاد کند.
پرده ها راهی ایده آل برای افزودن ابعاد به هر طرحی هستند. از آنجا که آن ها در طیف گسترده ای از رنگ ها و الگو ها موجود هستند، می توانید پرده هایی را پیدا کنید که ظاهری چشمگیر دارند.

راهنمای انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

انتخاب پرده مناسب در دکوراسیون داخلی

آیا می دانید چگونه پرده را آویزان کنید؟ چگونه پرده های کف تا سقف را آویزان کنیم؟ یا چقدر میل پرده را آویزان کنیم؟ به چند پانل نیاز دارید؟ از چه موادی باید استفاده کنید؟ آیا باید پرده‌ های بدون خط یا خط ‌دار را انتخاب کنید؟ وقت آن است که پاسخ سوالات خود را بگرید.
به خصوص در اتاق هایی با سقف کم، مطمئن شوید که میله پرده خود را تا حد امکان بالا آویزان کنید. هنگامی که پرده های شما به سمت سقف می روند، ارتفاع اتاق را برجسته می کند و به بالا کشیدن چشم کمک می کند و توهم سقف بلند تر را ایجاد می کند.
در فضا هایی با سقف های بلند، یک قانون خوب این است که میله پرده را هشت تا دوازده اینچ بالاتر از قاب پنجره آویزان کنید یا تقریبا در نیمه راه بین قاب پنجره و سقف.

راهنمای انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی | کلبه ack

وقتی پرده‌ های خود را باز می ‌کنید، می ‌خواهید که پانل‌ ها فقط لبه بیرونی قاب پنجره را ببوسند نه اینکه هر یک از شیشه‌ های پنجره را پنهان کنند. این ترفند ساده به حداکثر نور اجازه می دهد تا از آن عبور کند و این مزیت اضافی را دارد که باعث می شود پنجره های شما عریض تر شوند.
سعی کنید بست های میله پرده را تقریبا شش تا هشت اینچ فراتر از قاب پنجره آویزان کنید تا وقتی پرده ها به طور طبیعی سقوط کنند، نور را مسدود نکنند. باید به این نکته توجه داشته باشید که پرده هایی را با طولی انتخاب کنید که یا درست بالای زمین آویزان شوند یا فقط کف را لمس کنند. می ‌توانید برای ظاهری مجلل‌ تر و غیر عادی ‌تر، پرده ‌ها را روی زمین پاک کنید. هرگز، پرده‌ هایتان را طوری آویزان نکنید که بیش از چند اینچ از زمین فاصله بگیرند.
به یاد داشته باشید که وقتی پرده ‌هایتان را می ‌بندید، می ‌خواهید کمی پر باشد تا پرده‌ ها صاف به نظر نرسند. یک راه آسان برای تعیین تعداد پانل های مورد نیازتان این است که عرض پنجره های خود را در یک و نیم ضرب کنید این حداقل مقدار عرض پانل است که می خواهید پنجره های خود را بپوشانید.


نکات مهم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی | کلبه ack

نحوه صحیح انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

 اگر اتاق شما عمدتا دارای سایه ‌های خنثی است، پرده‌ هایی با رنگ‌ های پررنگ مانند قرمز روشن یا زمردی پررنگ اضافه کنید تا همه چیز را با هم مخلوط کنید. همچنین می ‌توانید از پرده‌ هایی با رنگ‌ های خنثی مانند سفید، قهوه ‌ای یا خاکستری برای کم ‌رنگ کردن طراحی اتاق روشن استفاده کنید.
پرده هایی با الگوی چشم نواز مانند راه راه، طرح های حیوانی یا طرح های گلدار می توانند به اتاقی ملایم با رنگ های ثابت کمی عمر بیشتری داشته باشند. پارچه پرده های شما می تواند تاثیر قابل توجهی بر ظاهر و احساس اتاق داشته باشد. برای داشتن ظاهری غیررسمی، پارچه های سبک مانند ترکیبات کتان و پنبه به خوبی کار می کنند.
با این حال، اگر می خواهید یک حس بزرگ و رسمی داشته باشید، پرده های ساخته شده از پارچه های سنگین مانند مخمل، ابریشم و ابریشم مصنوعی و مواد بافت دار مانند توری، توید یا ملیله را انتخاب کنید که کمی مجلل به اتاق شما می بخشد. 


نکات مهم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

 با رعایت نکات مهم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی می توانید منزل خود را با نور هایی زیبا تر نمایان کنید. باید در این رابطه به یک نکته مهم اشاره داشته باشیم که Sheers برای زمانی که می خواهید کمی حریم خصوصی داشته باشید، عالی هستند، اما همچنان می خواهید تا آنجا که ممکن است نور از آن عبور کند. این ها که معمولا در فضا های اصلی زندگی استفاده می شوند، در مواد مختلفی وجود دارند و همچنین می توانند دارای یک الگو یا بافت ظریف باشند.
 هنگام خرید پارچه های شفاف، از مواد مصنوعی براق که تمایل به ظاهر قدیمی دارند اجتناب کنید به دنبال پارچه هایی با دست خشک کن و بافت طبیعی تر باشید. پرده های آستردار به طور قابل توجهی حریم خصوصی بیشتری نسبت به پرده ها ارائه می دهند، اما همچنان نور را از بین می برند.
اگر نگران ظاهر پرده‌ هایتان از بیرون هستید، این ها گزینه‌ های عالی هستند رهگذران به‌ جای دیدن پشت پارچه پرده، یک آستر سفید تمیز می‌ بینند.
برای به حداکثر رساندن ویژگی‌ های مسدود کننده نور در این پانل‌ ها، توصیه می‌ کنیم از میله ‌های پرده ‌ای که در لبه ‌های آن گرد هستند استفاده کنید تا پرده ‌های شما در صورت بسته شدن کامل قاب پنجره را کاملا در بر گیرند. لازم است تأکید کنیم که می توانید.


انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

 رعایت اصول انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی می تواند برای منزل شما بسیار مهم و اساسی باشد زیرا می تواند میزان و رنگ نور ورودی را در خانه شما تغییر دهد. نقش انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی برای زیبا تر کردن و پوشش دادن حریم خصوصی شما کاملا مناسب و اساسی می باشد.
با درک نکات مهم انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی می توانید پرده مناسبی را برای منزل خود داشته باشید. تیم کلبه shack با در نظر گرفتن انواع روش های دکوراسیون داخلی توانسته است انواع طراحی های زیبا را برای خانه شما پیشنهاد کند شما عزیزان می توانید با تکمیل فرم استعلام نسبت به سفارش پروژه دکوراسیون داخلی و همچنین طراحی ویلا در شمال اقدام نمایید.