بازسازی خانه های کوچک

بازسازی خانه های کوچک قدیمی

خانه های کوچک و قدیمی در ذهن بسیاری از ایرانیان محترم است و خاطره ساز. در ابتدا لازم است بدانیم بازسازی خانه چیست؟ نیاز به اقدامات بازسازی ساختمان معمولا بعد از گذشت ده سال و بیشتر به چشم می ‌آید. تغییر در نمای خانه، نورپردازی، تغییر ظاهر ورودی ساختمان که البته هزینه بیشتری را نسبت به بازسازی داخلی ساختمان نیاز دارد.
بازسازی ساختمان بیشتر به جنبه ‌هایی توجه دارد که جلوی چشم دیگران است تا ظاهر بهتری به ساختمان بدهد. طبیعتا بعد از چند سال کاشی پله ‌ها، رنگ دیوار ها، درب ‌ها و مواردی از این قبیل، مرمت و تغییر نیاز دارند. لذا برای داشتن خانه ‌ای زیبا و به روز بازسازی بهترین گزینه برای شماست.  مجموعه کلبه shack برگرفته از تیم متخصص در زمینه طراحی ویلا، طراحی داخلی و همچنین بازسازی خانه های قدیمی در مازندران می باشد. برای دریافت خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در مازندران می توانید با ما در ارتباط باشید.

بازسازی خانه های کوچک | کلبه ack

بازسازی خانه های کوچک قدیمی | کلبه ack

مزیت بازسازی خانه های کوچک قدیمی

طبق آمار، مصرف انرژی در صنعت ساختمان پنجاه درصد است که باعث تأثیر زیادی بر مصرف منابع و آلودگی محیط زیست می شود. بازسازی ساختمان های قدیمی می تواند باعث صرفه جویی در منابع شود، که با مفهوم توسعه پایدار مطابقت دارد. این امر می تواند بسیار اهمیت داشته باشد.
توجه داشته باشید که از طرف دیگر روش سنتی ساخت و ساز نقایص بسیاری دارد و با بازسازی خانه یا آپارتمان می‌توانید این نقص ها را رفع کرده و یک خانه زیبا، بی ‌نقص و جدید داشته باشید. همیشه آثار قدیمی حس خیلی خوبی را به ما می دهد.
شاید حس خانه مادربزرگ یا حس بودن در کنار گذشتگانی که آن ها را دوست داشتیم و یا شاید خاطراتی که گاهی برایمان ناخوشایند بود. اما گاهی مدرن بودن بر همه چیز غلبه می کند و به راحتی بر روی این خاطرات می نشیند، و البته بدم نیست اگر این سبک ها به زیبایی نقاب نو بگذارند بر چهره ی کهنه تاریخ.

نحوه بازسازی خانه های کوچک قدیمی

دریافت مجوز بازسازی خانه های کوچک| کلبه ack

دریافت مجوز بازسازی خانه های کوچک

در انجام عملیات بازسازی خانه های کوچک قدیمی باید توجه داشت که انجام برخی از امور بازسازی نیاز به اخذ مجوز داشته و انجام آن بدون دریافت مجوز از شهرداری، غیرمجاز می باشد. به طور مثال انجام کارهایی همچون تخریب دیوار هایی که کاهش پایداری سازه را در پی دارد و نیز جابه جایی راه پله نیازمند اخذ مجوز از شهرداری می باشد. اما انجام کارهای جزئی تر مانند نقاشی، تعمیر لوله کشی ساختمان، تعویض در و پنجره و موارد مشابه این چنینی، نیازی به دریافت مجوز شهرداری ندارد.
بازسازی خانه های کوچک قدیمی شامل مراحل متعددی می باشد که رعایت آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اینکه این مراحل را بدانید با تیم ما همراه باشید. از اولین مراحل، پیدا کردن پیمانکاران خبره در این زمینه می باشد. پیمانکار بایستی شرایط و وضعیت ساختمان را بررسی نماید. پس از بررسی بخش هایی که نیاز به بازسازی دارند و در نظر گرفتن میزان بودجه برای انجام عملیات بازسازی، پیمانکار بازسازی با توجه به شرایط سازه و نیز سلایق کارفرما، طرحی را آماده کرده و ارائه می نماید.


تعیین نقشه کلی بازسازی خانه

در بازسازی خانه قدیمی در مرحله تعیین نقشه کلی می توانید همه نیازها و اهداف خود را به صورت یک نقشه کلی روی کاغذ ترسیم کنید و برای وارد کردن اعداد و ارقام و جایگاه قسمت‌ های مختلف دقت زیادی به خرج دهید تا مراحل بازسازی خانه شما سریع تر و بدون سردرگمی یا اشتباه انجام شود.
نقشه برای هر کاری لازم است و باید به آن به صورت ویژه توجه داشت. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید بهتر است حتما با متخصصان و کارشناسان این زمینه مانند طراحان داخلی و معماران و پیمانکاران بازسازی منزل مشورت کنید.

تعیین نقشه کلی بازسازی خانه| ack

ایده بازسازی خانه قدیمی | کلبه ack

ایده بازسازی خانه قدیمی

قبل از این که بازسازی خانه انجام شود حتما از سالم بودن لوله کشی ها و شیرآلات و سیم کشی ساختمان اطمینان حاصل کنید و اگر جایی فرسوده یا تخریب شده حتما در وهله اول آن ها را تعویض کنید. چنانچه وظیفه بازسازی منزل خود را به دست متخصصان و پیمانکاران سپرده اید، قبل از انجام عملیات قرارداد رسمی برای بازسازی خانه تعیین نمائید و دو طرف این قرارداد را امضا کنید تا تمام موارد ذکر شده در توافقنامه اجرا شود و در مسیر کار دچار مشکل نشوید.
نکته این است که با توجه به اینکه خانه های قدیمی و کلنگی ساختارهای فرسوده دارند و هر آن در مرحله‌ ی بازسازی و تخریب، امکان آسیب رسیدن به اعضای خانه وجود دارد، سعی کنید در زمان بازسازی های ریشه ای افرادی که در خانه حضور دارند را به جای دیگری منتقل کنید و لوازم و اثاثیه منزل و افراد را تخلیه کنید تا افرادی که وظیفه تخریب و بازسازی را بر عهده دارند با تجهیزات کامل این کار را انجام دهند تا از هرگونه هزینه اضافه و خطر جانی جلوگیری شود.


برآورد هزینه در بازسازی خانه قدیمی

هر چقدر پول دهید، آش می خورید! این امر به واقع کاملا عادی و مهم می باشد. توجه داشته باشید که بعد از این که نقشه نهایی را مشخص کردید باید قیمت بازسازی خانه و بودجه‌ بندی شما کاملا مشخص باشد تا خودتان و یا افرادی که وظیفه بازسازی را برعهده دارند بدانند که اجازه استفاده از محصولات تا چه کیفیتی و به چه میزان را دارند و این رده بندی ها توسط شما یا توسط افراد متخصص صورت می ‌گیرد که هزینه لازم برای خرید مصالح و متریال مورد نیاز و همچنین دستمزد افراد مختلفی که در این پروسه شما را همراهی می‌ کنند نیز باید در نظر گرفته شود.
اگر به خوبی و به درستی هزینه های بازسازی منزل را بر آورد نکنید ممکن است کار شما نیمه کاره باقی بماند، ولی در صورت مدیریت درست خیلی زود خانه کلنگی و قدیمی شما بازسازی شده و به یک خانه نوساز و دل انگیز تبدیل می شود و این کار با صرفه اقتصادی انجام می شود. بعد از این که هدف و نقشه کلی ساختمان تعیین شد و هزینه‌ های بازسازی خانه برآورد شد، باید حتما قبل از اینکه عملیات بازسازی خانه شروع شود مقدمات آن را فراهم کنید که یکی از مهم ترین آن ها گرفتن مجوز بازسازی خانه می باشد. 
هزینه بازسازی ساختمان قدیمی وابسته به عوامل متعددی می باشد.از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر هزینه بازسازی، می توان به شدت تخریب اشاره نمود. به طور قطع هزینه بازسازی کلی ساختمان با هزینه بازسازی جزئی آن متفاوت است. از دیگر عوامل تأثیرگذار بر هزینه بازسازی خانه های کوچک قدیمی، متراژ کار و کیفیت مصالح مورد استفاده می باشد. مصالح ساختمانی در تمامی زمینه ها می توانید تعیین کننده قیمت تمام شده یک بنا باشد. در صورت استفاده از مصالح با کیفیت، هزینه بازسازی نیز افزایش می یابد.
همچنین دستمزد استادکار نیز بر روی هزینه تمام شده بازسازی خانه قدیمی تأثیرگذار است. به طور کلی، امروزه با توجه به هزینه های سرسام آور ساخت و ساز، بازسازی خانه های قدیمی مقرون به صرفه تر از ساخت بنای جدید می باشد. استفاده از نیروهای متخصص و کاربلد در انجام عملیات بازسازی خانه های قدیمی، از میزان اشتباهات و خطرات احتمالی کاسته و موجب کاهش هزینه های اضافی می گردد.


بازسازی خانه قدیمی در مازندران

با توجه به نکته ‌هایی که در بالا گفته شد اگر قصد بازسازی خانه های کوچک قدیمی خود را دارید، سعی کنید از یک کارشناس و یک فرد باتجربه بخواهید تا نیازهای فضا را مشخص و شما را راهنمایی کند. به طور قطع او بهتر می ‌تواند مشکلات احتمالی را شناسایی کند و بهترین شیوه انجام تغییرات را پیشنهاد دهد تا با کمترین هزینه، فضای خانه را بازسازی و نوسازی کنید.شما همچنین می توانید طراحی ویلا در شمال را نیز به این تیم بسپارید. شما می توانید سایر خدمات این مجموعه را در لینک زیر مشاهده فرمایید. همچنین می توانید ضمن تماس با شماره های ذکر شده در سایت از مشاوره کارشناسان مجموعه shack بهره ببرید.