اصول صحیح چیدمان مبلمان

اصول چیدمان مبلمان

در این مقاله قصد داریم به اصول چیدمان مبلمان بپردازیم.اتاق بدون وسایل مانند صفحه کاغذ یا بوم سفیدی ست که هم می ‌توان در آن منظره خوبی پدید آورد و هم یک منظره نه چندان زیبا. بخصوص هنگامی که روش های مختلفی برای پر کردن اتاق با مبلمان وجود دارد!
نکته بسیار مهم این است که بدانید باید چیدن مبل ها را از کدام قسمت اتاق و چگونه شروع کنید. در این مطلب برخی از قوانین پایه در رابطه با اصول چیدمان مبلمان، که می تواند کمک خوبی برای به سازی دکور منزل یا محل کارتان باشد را آورده ایم.
چیدمان مبلمان اگر اصولی باشد باعث دوبرابر شدن زیبایی دکوراسیون منزل می شود، نحوه چیدمان مبلمان مهم ترین نکته در دکوراسیون منزل است پس سعی کنید نکات مهم و اصول چیدن مبلمان را بدانید.
مجموعه کلبه shack برگرفته از تیم متخصص در زمینه طراحی ویلا در مازندران می باشد. برای دریافت خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در مازندران می توانید با ما در ارتباط باشید. 

اصول صحیح چیدمان مبلمان | کلبه ack

اصول چیدمان مبلمان در منزل

 چیدمان متقارن برای اتاق های رسمی بسیار خوب است و چیدمان غیر متقارن احساس غیر رسمی تری به اتاق می دهد. این دو چیدمان مبلمان بسیار جذاب است. به یاد داشته باشید با توجه به کاربرد اتاق تان می توانید مبل های تان را متقارن یا غیر متقارن بچینید. این نیز حائز اهمیت است که اندازه مبلمان در سراسر اتاق باید متفاوت باشد.
با قرار دادن یک مبل بزرگ یا بلند در یک طرف و قرار دادن یک مبل با قد و اندازه مشابه در طرف دیگر فضا را برای چیدمان مبل های دیگر مهیا کنید. البته می توانید از یک اثر هنری برای نمایش این توازن در سمت دیگر اتاق نیز استفاده کنید و تاحد امکان از قرار دادن دو مبل هم اندازه در کنار یکدیگر خودداری کنید.
برای انتخاب یک اثر هنری مناسب می توانید با تیم تخصصی ما تماس برقرار کنید. البته شما باید برای رعایت اصول چیدمان مبل تضاد را به نمایش بگذارید. خطوط منحنی و صاف را با هم ترکیب کنید. اگر مبلمان تان مدرن و خطی است آن را به دور یک میز گرد قرار دهید.
اگر مبلمان تان شکل منحنی دارد آن را با یک قطعه زاویه دار هماهنگ کنید. همه مبل ها را کنار یک دیوار به ردیف نچینید، مبلمان منزل بهتر است به شکل گرد چیده شوند طوری که مهمانان همدیگر را به خوبی ببینند و بتوانند بهتر ارتباط برقرار کنند.


نحوه چیدمان مبلمان | کلبه ack

نحوه چیدمان مبلمان

گاهی یک چیدمان مناسب مبلمان می‌ تواند خانه را زیباتر، بزرگتر و یا حتی خوش ساخت ‌تر نشان دهد. به یاد داشته باشید که در وهله اول باید مبلمان را با توجه به سایز اتاق نشیمن خود انتخاب کنید. یک مبلمان بزرگ در مکانی کوچک نه تنها دست و پاگیر است، بلکه ظاهر زشتی به خانه شما خواهد داد.
سعی کنید در مرحله اول نقطه کانونی اتاق نشیمن را پیدا کنید. اگر دوست دارید، تلوزیون شما نقطه کانونی باشد، سعی کنید آن را جایی قرار دهید که بیشتری فضا را به شما بدهد. مبلمان‌هایی با تعداد کم بهتر است کنار هم و روبه روی نقطه کانونی منزل شما باشد.
فاصل میان مبلمان شما نیز بسیار مهم است. در چیدمان مبل راحتی باید در نظر داشته باشید که مبلمان شما نباید خیلی دور و یا خیلی نزدیک به هم باشد. اگر تعداد مبلمان شما کم است، فراموش نکنید نزدیک بودن آن ها به هم صمیمیت بیشتری را انتقال خواهد داد. سعی کنید تا حد امکان از چیدن مبلمان به صورت ردیفی در کنار دیوار پرهیز کنید.


بهترین روش چیدمان مبلمان در دکوراسیون

 همیشه بزرگترین تکه مبلمان را اول جایگذاری کنید، مبلمان سه نفره باید روبروی نقطه کانونی دکوراسیون منزل قرار بگیرد. نقطه کانونی منزل تان را پیدا کنید و مبلمان سه نفره را روبروی آن قرار دهید. در نظر بگیرید که این اتاق برای چه منظور استفاده می شود و قرار است چند نفر از آن استفاده کنند. به عنوان مثال پاسخ به این سوال که قصد داریم در این اتاق همه اعضای خانواده مقابل یکدیگر بنشینند یا در کنار یکدیگر، نحوه چیدمان مبلمان را مشخص می کند.
البته در رابطه با نقطه کانون نیز می بایست به شما بگوئیم که نقطه کانونی و مهم اتاق را شناسایی کنید. این نقطه می تواند شومینه، یک منظره، تلویزیون و... باشد، سپس بر طبق آن مبلمان چیده شود. به شما عزیزان متذکر می شویم توجه داشته باشید که اگر در فکر هستید در اتاق تلویزیون تماشا کنید، فاصله مناسب بین دستگاه و جای نشستن باید سه برابر سایز صفحه نمایش باشد. برای درک بهتر این موضوع به ذکر یک مثال اکتفا می کنیم. اگر تلویزیون شما چهل اینچی است باید حدود سه متر  فاصله تلویزیون تا محل نشستن شما باشد.
البته در اصول صحیح چیدمان مبل فاصله مبل های نیز حائز اهمیت بوده که در این باره می بایست به شما بگوئیم که فاصله بین مبل ها نباید زیاد باشد، هر مبل باید با فاصله کمی کنار دیگری قرار بگیرد زیرا اگر فاصله بین مبل ها زیاد باشد مهمانان نمی توانند به خوبی با هم ارتباط برقرار کنند و گفتگوی صمیمانه ای نخواهند داشت. در دنیای پر هیاهوی فعلی به واقع انسان ها نیاز دارند تا با یکدیگر بیشتر تعامل داشته باشند و به صحبت بپردازند.


راهنمای چیدمان مبلمان

مبلمان با ترکیب قطعات از پیش ساخته شده از جنس چوب به یکدیگر متصل می شوند. مبلمان از تغییر شکل و تحول چهار پایه ها و میز ها تشکیل گردیده است و همانطور که گفته شد دارای تغییرات زیادی در طول تاریخ مبل شاهد بوده ایم.
مبلمان دارای انواع مختلفی می باشند که مهم ترین آن ها مبلمان منزل و مبلمان اداری هستند. مبلمان منزل و مبلمان اداری نیز با توجه به سلیقه و رنگ ها دارای تنوع مختلفی هستند. تیم تخصصی کلبه ask می توانند خاص ترین نکات مهم در چیدمان مبل را در اختیار تان قرار دهند.
تنوع و رنگ یا پارچه و حتی نوع چوب در صنعت مبلمان بسیار زیاد می باشد که اگر قرار باشد همه آن ها را بگوئیم بسیار وقت گیر خواهد بود. البته برای بیان بهترن نکات مهم در چیدمان مبل می بایست به شما بگوئیم که مبلمان قلب اتاق نشیمن شما خواهد بود.

راهنمای چیدمان مبلمان | کلبه ack

ایده چیدمان مبلمان در منزل

می بایست بیان کنیم که اگر بنا به هر دلیلی فضای خالی زیادی در خانه دارید، می ‌توانید از مبلمان نه نفره در دو قسمت خانه استفاده کنید. علاوه بر این می‌تو انید خلاقیت به خرج دهید و از کاناپه‌ ها، مبل ‌های تکی و انواع شزلون ‌ها یا لاوست را برای مدرن کردن مبلمان خود استفاده کنید. اگر فضای راحت‌ تری برای چیدمان مبل نه نفره لازم دارید می‌ توانید مبلمان خود را به صورت قرینه نیز بچینید.
می‌ توانید از اشکال مربع یا مستطیل برای چیدمان مبل راحتی استفاده کنید. شما هم اکنون می توانید در صورت نیاز حتی طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی خود را به تیم متخصص کلبه ask سپرده و بهترین طراحی را به خانه خود ببرید. شما همچنین می توانید طراحی ویلا در شمال را نیز به این تیم بسپارید. همچنین می توانید سایر خدمات این مجموعه را در لینک زیر مشاهده فرمایید.