ضوابط طراحی ویلا در شمال

قوانین طراحی ویلا در شمال ایران

قوانین و مقررات در هر جامعه می تواند ضامن پیشبرد امور باشد. انسان بدون رعایت ضواط و قوانین نمی تواند در آرامش زندگی کند. ساخت ویلا نیز به مانند سایر امور نیاز به مقررات و ضوابط خاصی دارد.
قصد ما این است که ضوابط طراحی ویلا در شمال را با شما عزیزان در میان بگذاریم. در نواحی شمالی ایران که دارای آب و هوای مناسب برای وقت گذرانی، سفر و تفریح است، ویلا سازی به شدت رواج پیدا کرده است. این تفاوت در شرایط اقلیمی شمالی کشور، موجب می گردد تا طراحی ویلا در شمال ایران متفاوت با دیگر نقاط کشور باشد.
وجود جنگل های سر سبز، شنا در بزرگ ترین دریاچه جهان یعنی دریای خزر و ... دست به دست یکدیگر دادند تا این منطقه به یک منطقه مهم توریستی در ایران تبدیل شود. همین امر سبب بالا رفتن تمایل افراد به ساخت و طراحی ویلا در شمال کشور برای گذراندن تعطیلات شده است. مجموعه کلبه shack برگرفته از تیم متخصص در زمینه طراحی ویلا در مازندران می باشد. برای دریافت مشاوره طراحی ویلا در شمال و سایر خدمات نیز می توانید با ما در ارتباط باشید.

ضوابط طراحی ویلا در شمال | کلبه ack

قوانین طراحی ویلا در شمال ایران | کلبه ack

بررسی ضوابط طراحی ویلا در شمال

طراحی ویلا در شمال کاری کاملا تخصصی می باشد و بهتر است که فرد طراح با اصول طراحی ویلا در شمال آشنایی کامل داشته باشد. چرا که اگر طراح شما با اقلیم این منطقه آشنا نباشد باعث فرسایش سریع مصالح در ویلا و همچنین کاهش شرایط آسایش برای ساکنین شود.
این مساله ضمن اتلاف هزینه و سرمایه شما باعث می شود تا تجربه ای کاملا تلخ از داشتن ویلای رویای خود در شمال را برای شما جای بگذارد.
استفاده از تکنولوژی های روز دنیا مانند مجهز کردن فضای خارجی به آبیاری قطره ای و هوشمند سازی آن، تجهیز کل فضا ها به سیستم های امنیتی و قابلیت کنترل از راه دور از مواردی است که ویلای ساخته شده را دارای مزیت رقابتی می نماید.


اصول طراحی ویلا در شمال

در طراحی و سازه ی ویلاهای شمالی حتما از کرسی چینی استفاده کنید. در زیر بنا حتما از قیر، گونی و عایق های پلاستیکی مقاوم به آب و رطوبت فراوان استفاده گردد. برای کار گذاری پنجره ها در نواحی برخورد با کج باران ها، از پنجره های کوچک تر و از جنس یو پی وی سی استفاده و برای هر پنجر "تی" عایق پلاستیکی در برابر باران کار گذاشته شود.
به دلیل نبود نورخورشید به میزان کافی سعی می گردد در مناطق شمالی پنجره ها تا حد امکان عریض و طویل و مرتفع در جهت های جنوبی و جنوب غربی و شرقی کار گذارند تا حداکثر نور ممکن را از خورشید بگیرند. همچنین به دلیل وجود مناظر زیبا در نقاط مختلف هر سایت تلاش می شود تا از حداکثر ویو برای مناظر بیرونی با استفاده از بالکن ها و پنجره های بزرگ استفاده شود.
جهت گیری نسبت به خورشید یکی دیگر از اصول طراحی ویلا در شمال می باشد. گرمای خورشید در اقلیم معتدل و مرطوب همان قدر که می تواند در زمستان فضای گرم و مطبوعی را فراهم کند، در تابستان می تواند آزار دهنده باشد.


طراحی نقشه ویلا در شمال

طراحی نقشه ویلا شما باید به گونه ای انجام گیرد که ضوابط طراحی ویلا در شمال در آن به طور کامل رعایت شود. به عنوان مثال توجه داشته باشید که برای استفاده از باد های غرب به شرق می توانیم از پلان های کشیده در جهت غرب به شرق استفاده کنیم تا تهویه هوای طبیعی ی مطبوعی در سراسر خانه داشته باشیم.
هرچه پیچیدگی در فرم کلی و پلان ساختمان ها و ویلا های مناطق شمال کمتر باشد تهویه ی هوای بهتری صورت می گیرد. در مناطق شمالی به دلیل بارش فراوان سعی می کنند از سقف های شیب دار و شیروانی استفاده کنند.
همچنین باید به این موضوع توجه کنیم که حتما فضا هایی که بیشتر نیاز به نور خورشید دارند را در سمت جنوب ویلا قرار داده و فضا هایی که بهتر است در تابستان دور از گرمای خورشید باشند را در شمال ویلا قرار دهیم.

اصول طراحی ویلا در شمال | کلبه ack

مصالح ساختمانی برای ساخت ویلا در شمال

مصالح ساختمانی از المان های مهم در طراحی ویلا به شمار می آیند. برای ساخت سازه های بنا به دلیل زنگ زدن و فرسایش سریع فلز در هوای شمال از سازه های بتنی استفاده می شود. مصالح ساختمانی برای ساخت ویلا در شمال بسیار اهمیت خواهد داشت. بدانید که مصالح ساختمانی بومی در شمال ایران شن و ماسه و الوار های چوب است. حتما از متریال هایی استفاده شوند که ظرفیت حرارتی بالایی نسبت به اختلاف دمای تابستان و زمستان داشته و همچنین در برابر رطوبت زیاد، باران های فراوان مقاوم باشند درغیر این صورت ویلای ساخته شده به سرعت دچار فرسایش می شود و دچار عوارض غیرقابل جبرانی می شود. به علت بالا بودن رطوبت در اقلیم معتدل و مرطوب استفاده از جریان باد یکی از مهم ترین اصول طراحی ویلا در شمال می باشد. رطوبت بالا در سواحل شمالی معمولا شرایط آسایش را برای ساکنین در ویلا سخت می کند. ایجاد کوران و جریان باد از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش ها در تأمین شرایط اسایش در این شرایط می باشد.طراحی و ساخت ویلا در مازندران

رعایت ضوابط طراحی ویلا در شمال می تواند ویلای شما را به دور از مشکلات قانونی و همچنین فرسایشی قرار دهد زیرا قوانین طراحی ویلا در شمال ایران به گونه ای طراحی شده اند که زیبای های شمال کشور را بیشتر و بهتر به شما کمک کنند. اصول طراحی ویلا در شمال باید به گونه ای باشد که در آن نوع از اقلیم بتواند ویلای شما را به طور کامل حفظ کند. شما عزیزان و گرامیان می توانید با تکمیل فرم استعلام قیمت مجموعه کلبه shack اقدامات لازم را برای ساخت و طراحی ویلای خود مبذول فرمایید. به علاوه می توانید کلیه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در مازندران را نیز به ما بسپارید. از طریق لینک زیر می توانید با تیم ما در ارتباط باشید.